Kominox

Spieki kwarcowe

Estetyczne czy trwałe? Eleganckie czy łatwe w utrzymaniu? Odpowiedź na te pytania wcale nie musi być oczywista. Ale dzięki naszemu doświadczeniu wiemy, jakie rozwiązanie może być idealne i pogodzi różne potrzeby. To płyty ze spieków kwarcowych.

Spieki kwarcowe zyskują coraz większą popularność. Ten materiał dzięki swoim niesamowitym właściwościom znajduje bardzo szerokie zastosowanie w wykończeniach wnętrz, a szczególnie polecany jest na obudowę kominków. Kwarcowy spiek to materiał bezkonkurencyjny pod wieloma względami.

NAJWYŻSZA JAKOŚĆ

ELEGANCJA

WYTRZYMAŁOŚĆ

Spieki kwarcowe –czym są?

Spieki kwarcowe są półkamiennymi materiałami powstającymi z drobno zmielonej mączki kamiennej z dodatkiem żywicy. Mączka kamienną wykorzystywaną do produkcji spieków otrzymuje się najczęściej z kwarcytu, marmuru i granitu, a sam proces produkcji spieków jest podobny do procesu wytwarzania gresu. Wyprodukowanie polega na zmieleniu skał, dodaniu do nich żywicy, uformowaniu pod ciśnieniem 400 b, a następnie wypaleniu w piecach hybrydowych w temperaturze 1200 stopni Celsjusza.

Rodzaje spieków kwarcowych

Spiek kwarcowy występuje w wielu kolorach i strukturach, co jest możliwe do osiągnięcia dzięki dodatkowi materiałów takich jak topniki skaleniowe, barwniki czy iły łupkowe. Ostateczny produkt może do złudzenia przypominać naturalne kamienie takie jak marmur, piaskowiec, granit czy łupek, ale coraz bardziej popularne są też spieki imitujące beton oraz drewno.

Spiek kwarcowy może mieć różne rozmiary, ale najpopularniejsze są duże płyty o wymiarach 100 cm x 300 cm, które można łatwo wykorzystać bez potrzeby łączenia małych kawałków.

Spieki kwarcowe –sprzedaż i montaż w formie Kominox

 
 

Wycenę montażu wykonamy dla Ciebie za darmo. W wybranym przez Ciebie terminie zespół naszych specjalistów dostarczy i zamontuje płyty kwarcowe. Korzystamy ze specjalistycznych narzędzi, dlatego montaż przebiegnie precyzyjnie i sprawnie.

Zapraszamy do siedziby naszej firmy w Lublinie, gdzie możesz obejrzeć ekspozycję spieków kwarcowych i wybrać coś dla siebie.

Szybki kontakt

Skip to content